HAKKIMIZDA

Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi”  2012 yılında, Dr. Ali Altınkaya tarafından kuruldu. Merkezimiz; “Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum, Mutluluğun Yansıması” sloganıyla evrensel mutluluk hedefiyle hizmet sektöründe yerini almıştır. Merkezimizde, evlilik terapisi, grup terapisi, kelebek terapisi uygulanmakta olup, aile-evlilik danışmanlığı, cinsel danışmanlık, çocuk-ergen danışmanlığı, sınav kaygısına çözümler, psikolojik danışmanlık v.b. hizmetler verilmektedir.

VİZYON:

Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi” olarak vizyonumuz; evrensel mutluluğa giden yolun bireysel mutluluktan başladığına inançla, evrensel “mutluluk yansıması” na önder olmaktır.

MİSYON:

Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi”  olarak misyonumuz; danışanlarımızı problemlerin çözümünde, problem ile yüzleştirmek ve bunların çözümüne yardımcı olmaktır. Danışanlarımızın iç dünyalarının mutluluğu için; problemi anlamlandırarak, hoşgörü kazandırmak ve çözüme giden uygun teknikleri belirleyerek öncelikle birey mutluluğu ardından mutlu aile, mutlu toplum ve mutluluğun yansımasıyla Evrensel mutluluğa taşımayı hedeflemektir.

KALİTE ANLAYIŞI:

1- Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi”  olarak kalite anlayışımız; 1- Danışanlarımıza sorun çözmede kişiye özel ve Dünya’da kabul görmüş teknikleri kullanarak, merkezimizden maksimum fayda ile mutlu bir birey olarak ayrılmalarıdır.
2- Merkezimiz; “Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum, Mutluluğun Yansıması” sloganımızda vurguladığımız gibi evrensel mutluluğu hedefleyerek hizmet vermektedir.
3- Danışanlarımıza hizmet verirken; problemi belirleme, yüzleşme, benimseme ve gerekli yöntemi seçerek çözüme gitmeyi benimsedik.
4- Öncelikle danışanımıza uygulayacağımız tedavi yöntemini belirleme aşamasında empati yapmaya özen göstermektir.

HEDEF VE AMAÇLAR:

Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi”olarak hedef ve amaçlarımız; merkezimize gelen danışanlarımızın maksimum memnuniyet ve mutlulukla hayatlarına devam edebilmeleridir. Danışanlarımızı problemlerin çözümünde, problem ile yüzleştirmek ve bunların çözümüne yardımcı olmaktır. Danışanlarımızın iç dünyalarının mutluluğu için; problemi anlamlandırarak, hoşgörü kazandırmak ve çözüme giden uygun teknikleri belirleyerek öncelikle birey mutluluğu ardından mutlu aile, mutlu toplum ve mutluluğun yansımasıyla Evrensel mutluluğa taşımayı hedeflemektir.

NEDEN BİZ?

Terapiyans Aile Danışmanlığı Psikososyal Destek Merkezi”  olarak neden bizi tercih etmeniz ile ilgili kısa ama özünde kapsamlı bir anlatımı olan  “Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum, Mutluluğun Yansıması” sloganımızla cevap vermek istiyoruz.

Kimlerin psikoterapiye ihtiyacı vardır?

Acaba benim terapiye ihtiyacım var mı? sorusunu sorabilen insanların çok açık bir şekilde terapiye ihtiyaçları vardır. Terapi bilimsel bir süreçtir. Çünkü yol bozuksa ve engebeliyse bilimsel teknikler kullanarak terapist bireye zarar vermeden o yolda ilerlemesi için ona destek olur.

Her dört veya beş kişiden biri hayatlarının bir döneminde bir çeşit depresif dönem geçirebilir. Depresyon kadınlarda erkeklerden üç kat daha sık görülür.
Depresyonda beyin, sürekli stres hormonları salgıladığından hücreler arası ileti ve “nöronal renerasyon” yani beyindeki hücre yenileme yavaşlar. Sinir hücreleri, hareketli ve devamlı gelişen hücrelerdir. Depresyon, bu hücrelerin sürekli genişlemesine engel olur. Mesela beyne yeni bilgiler kaydedilmesini, insanın hayatında yeni ufuklar açılmasını engeller, beyne zarar verir. Sonuçta bireyde birçok psikosomatik hastalık görülür.
Depresyon; erkeklerde alkole yönelme eğilimi olarak görülürken, kadınlarda hastalık hastalığı, temizlik titizlik hastalığı, kronik yorgunluk, mutsuzluk, hayattan zevk almama v.b. olarak görülebilir.

Sertifika & Belgeler

Dr. Ali ALTINKAYA Doğrulanmış ve Sertifikalı Doktor

OFİS

İhsaniye Mah. Hüsnüaşk Sk.
Bezirciler İş Merkezi Kat:3
No:301 Selçuklu / KONYA

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Hafta İçi: 09:00 – 19:00
Pazar Günü: Kapalı

İLETİŞİM

0.332 353 12 72
0.533 368 44 42
bilgi@terapiyans.com